December s reprodukčnou medicínou
9.12. a 16.12.2021
vždy od 19:30

Enrico Panichi

Enrico Panichi Med Vet, PhD

Vzdelanie ukončil na univerzite v Turíne v apríli 2002, vo februári 2008 získal pod vedením profesora Bruna Peironeho titul Ph.D. v ortopedickej chirurgii. Dokončil program hosťovania na štátnej univerzite v Severnej Karolíne pod vedením dr. Denisa Marcellina.

Zúčastnil sa viacerých kurzov pediatrickej ortopedickej chirurgie v pediatrickej nemocnici Sinai (Baltimore, Maryland).

V akademických rokoch 2004-2007 viedol chirurgické a teoreticko praktické cvičenia na univerzite v Turíne. V rokoch 2003-2009 pracoval ako ortopedický chirurg v nemocnici pre zvieratá ANUBI Moncalieri (Turín), zodpovedný za ortopedický sektor.

Spolu s dr. Ferettim a dr. Peironem navrhol chirurgické zariadenie na korekciu angulárnych deformít nazývane “Deformity reduction device (DRD)”.

Je autorom národných a medzinárodných publikácií z oblasti ortopedickej chirurgie malých zvierat a prednášal na konferenciách spoločností SCIVAC, SIOVET, ESVOT, GEVO a SIFE.

Je vedúcim kurzu SCIVAC zameraného na lineárne externé fixácie, spolu vedúcim praktickej časti kurzu zameraného na Ilizarovove a pokročilé cirkulárne a hybridné externé fixácie. Spolupracuje s viacerými národnými nemocnicami, ktorým poskytuje špecializovaný ortopedický servis.

Je zakladateľom Veterinárneho ortopedického a traumatického centra  (Veterinary C.T.O.) v Janove, ktoré je referenčným centrom pre ortopedické a neurologické ochorenia.